Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir

Tarihin en başarılı dizilerinden olarak kabul edilen Breaking Bad'in ikilisi Walter White ve Jesse Pinkman'ın heykelleri 30 Temmuz'da New Mexico'daki Albuquareque'da sergilenmeye başlandı. ABD'de bu heykenllerin dikilmesinin ardından muhafazakarlar ve Cumhuriyetçi devlet temsilcisi Rod Montoya'nın eleştirileri de gelmeye başladı.

Açılış Albuquerque Kongre Merkezi'nde gerçekleşti ve Bryan Cranston, Aaron Paul ve Breaking Bad yaratıcısı Vince Gilligan katıldı. Fox News'de yakın zamanda yapılan bir yayında, Montoya heykellere itirazını açıkladı ve bunların "meth yapımcılarını yücelttiklerini" iddia etti. Eddy Aragon adlı yerel bir muhafazakar talk-show sunucusu da eyaletin ilk İspanyol valisi Juan de Oñate'nin heykelinin yerine "kurgusal, uyuşturucu satıcısı figürler" konulmaması gerektiğini iddia ederek heykelleri kınadı.

2022-08-24 14_54_23-Window

Albuquerque belediye başkanı Tim Keller, gösterinin yerel ekonomi üzerindeki olumlu etkisinin karakterlerin bu onuru tamamen hak ettiği anlamına geldiğini söyleyerek heykellerle ilgili eleştirilere yanıt verdi: "Şovun hayranları, şovun Albuquerque'de geçtiğini artık öğrenecek ve turistlerin buraya gelip şehrin ekonomisine katıkda bulunacak."

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dizinin yaratıcısı Vince Gilligan'ın da yerel Cumhuriyetçilerin olumsuz tepkilerini tahmin ederek eleştirmenler için bazı sözleri vardı. Gilligan, heykelleri karakterleri onurlandıran olarak görmediğini, ancak onları "Amerika'nın şimdiye kadar ürettiği en iyi iki aktörün" ve "hayattan daha büyük iki trajik figürün, uyarıcı nitelikteki masalların" bir temsili olarak gördüğünü açıklıyor.