Türkiye'de dijital eğlence platformlarının kullanımının detayları açıkladı. Buna göre, BluTV,% 44 pazar payı ile en çok aboneye sahip platform, ardından Netflix ve Amazon Prime Video geliyor.

Netflix, BluTV, Amazon Prime Video ve diğer dijital akışlı medya platformları yükselmeye devam ediyor. Kişiselleştirilmiş dizi ve film önerileri sunan bir arama motoru olan JustWatch, İnternet'teki dizi izleme platformlarına ilişkin istatistikleri paylaştı. JustWatch verilerine göre; 2020'nin son çeyreğinde kullanıcılar BluTV, Netflix ve Amazon Prime Video'ya ilgi göstermeye devam ediyor. Ancak bu üç dev dışındaki video yayın platformları son çeyrekte oldukça fazla kullanıcı kaybetti.

Netflix'in pazar payı yüzde 25

Araştırmaya göre, en popüler video yayın platformu, ev dizileri ve film platformu olarak kullanılabilen BluTV'dir. Dünya çapında hizmet veren Netflix ise, pazar payının yüzde 44'üne sahip olan BluTV'yi takip etti. Netflix, 2020'nin son çeyreğinde yüzde 25 pazar payı açıkladı ve Amazon Prime Video yüzde 18 pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı. Araştırmalar, BluTV’nin pazar payının yüzde 1, Netflix’in pazar payının yüzde 1 ve Amazon Prime Video’nun pazar payının yüzde 2 arttığını gösteriyor.