Microsoft'un satın alımı sonrası birçok farklı gelişmeyle karşımıza çıkan Blizzard tarafı, yeni bir duyuru yaparak dijital platformu Battle.net'e Türk Lirası

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler!
Microsoft'un satın alımı sonrası birçok farklı gelişmeyle karşımıza çıkan Blizzard tarafı, yeni bir duyuru yaparak dijital platformu Battle.net'e Türk Lirası dahil 4 yeni para birimi desteği ekleneceğini açıkladı. Blizzard'ın PC'deki dijital platformu olan Battle.net, çok uzun süredir Türk oyuncuların beklediği Türk Lirası ile alışveriş özelliğine kavuşuyor. Ayrıca fiyatlarda da bir düzenleme yapılacağı belirtildi.

Yerel fiyatlandırma olabilir

Blizzard tarafından oyunculara gönderilen bir e-postada 4 Mayıs tarihinde Battle.net'e Türk Lirası da dahil 4 yeni para birimi desteğinin geleceği açıklandı. Türkiye üzerinden daha önce euro üzerinden alışveriş yapıla bilen Battle.net platformu artık Türk oyuncular için de önemli bir düzenlemeye sahip olacak. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada "Fiyatlarda bazı düzenlemeler olacak" cümlesi dikakt çekiyor. Bu açıklama yerel bir fiyatlandırma uygulanabileceğini gösteriyor olabilir. Açıklamanın tamamı şöyle:
"Bu güncellemeyle beraber, şu anda Türkiye'deki oyuncuların elinde bulunan Battle.net bakiyesi, en son spot döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Buna ek olarak, fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak. Ayrıca World of Warcraft aboneliği otomatik olarak Türk lirasına çevrilecektir."