Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan düşüş, yatırımcılara adeta kabusu göstermiş ve birçok insan elindeki kripto paraları çıkarmaya başlamıştı. 19 bin doların altına düşen Bitcoin'in piyasa hacmi son yılların en düşük seviyesini görmüştü. 

Tüm bunların ardından kripto para piyasaları biraz olsun toparlanmaya başladı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve ABD Merkez Bankası'nın (FED) para politikalarını netleştirmeye başladıkça kripto para piyasalarındaki kara bulutlar da yavaş yavaş dağılmaya başladı. Ayrıca artan risk iştahı da kripto paralarda yükselişe destek veren diğer bir etken oldu. Tüm bunlarla birlikte 990 milyar dolar seviyelerine inen kripto para piyasa hacmi de yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin kaç dolar? BTC ne kadar oldu? Piyasalarda son durum

FED ve ECB'den beklentilerin netleşmesiyle kripto para piyasaları da rahatlamaya başladı. Tahvil faizleri yükseldikçe genel olarak Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüş kaydedildi. Ancak son gelişmelerde de görüldüğü üzere, risk almayı seven ve yüsek kazanç beklentisi olan yatırımcıların dip seviyeleri alım fırsatı olarak görmesiyle kripto paralar tahvillere rağmen yükselmeye başladı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %4.50, son 1 haftada ise %8.11 artış yaşayarak, 10 Eylül TSİ 09:24 itibarıyla 21,504.56 dolardan işlem görüyor.   

Kripto para piyasalarında son durum 

10 Eylül saat 09:27 itibarıyla önemli kripto para birimlerinde son durum şöyle:

Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor! Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor!
 • Bitcoin (BTC) - $21,505.22
 • Ethereum (ETH) - $1,731.53
 • BNB (BNB) - $296.29
 • XRP (XRP) - $0.3576
 • Cardano (ADA) - $0.5141
 • Solana (SOL) - $34.98
 • Dogecoin (DOGE) - $0.06452
 • Avalanche (AVAX) - $20.70
 • Shiba Inu (SHIB) - $0.00001326
 • Polkadot (DOT) - $7.82
 • Polygon (MATIC) - $0.9052

Not: Tüm bilgiler Coinmarketcap üzerinden alınmıştır.

kriptoparalar10eylul

Ethereum ne kadar oldu? ETH kaç dolar? Ethereum birleşmesi ne anlama geliyor?

Kripto para dünyasının ikinci en büyük para birimi olan Ethereum da son günlerde yükseliş eğiliminde. Son 1 haftada %10.87 artış yaşayan ETH, 10 Eylül TSİ 09:30 itibaroıyla 1,732.12 dolardan işlem görüyor. 

Eylül'de başlayacak Ethereum tarihinin en büyük güncellemesiyle bu kripto para ağının temel teknolojisi iş kanıtı (proof of work) sisteminden hisse kanıtı (proof of stake) sistemine değişecek. Böylece madencilikte karmaşık bilgisayar hesaplamaları değil, kullanıcıların teyidi yeterli olacak. Bu güncellemeyle beraber Ethereum'da elektrik tüketiminin mevcut seviyesinin yüzde 1'ine düşeceği iddia ediliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberimizde yazılan yazılardan hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Alınan yatırım kararları kişilerin kendi özgür sorumluluğu ve iradesi altındadır. Megabayt haber sitesi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.