Son günlerde yatırımcısının yüzünü bir nebze güldüren kripto paralarda hafta ortasına geldiğimizde az da olsa bir düşüş görülüyor ve kripto para piyasalarında genel bir düşüş eğilimi var. Peki Bitcoin neden düştü? BTC kaç dolar? Ethereum'da son durum ne? Bu düşüşde Fed'in bankalara yaptığı kripto para uyarısının etkisi olduğu düşünülüyor.  İşte detaylar...

SNM coin nedir? Neden artıyor? SNM coin nedir? Neden artıyor?

Bankalara kripto para uyarısı

ABD Merkez Bankası (Fed) bankalara yaptığı uyarıda, bankaların kripto varlıklarla ilgili hizmetler sunmadan önce yasal izinleri iyi kontrol etmesi gerektiği vurgulandı.

Fed'in bankalara ilettiği mektupta, gelişmekte olan kripto varlıkların, bankacılık kuruluşları, müşterileri ve genel finansal sistem için potansiyel fırsatlar sunduğu, ancak kripto varlıkla ilgili faaliyetlerin güvenlik, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile ilgili riskler de oluşturabileceği aktarıldı.

Kripto varlıklarla ilgili faaliyette bulunmak isteyen bankaların atması gereken adımların belirtildiği mektupta, Fed'in konuyla ilgili gelişmeleri ve bankaların kripto varlıklarla ilgili faaliyetlere katılımının yakından izlendiği kaydedildi.

Bitcoin (BTC) kaç dolar oldu? Bitcoin grafiği ne durumda?

Bitcoin (BTC) ile ilgili son verilere baktığımızda, lider kripto para biriminin son 1 haftalık periyotta %3.44 artış oranına sahip olmasına rağmen, son 24 saatte +1.04 oranında düşününü gözlemliyoruz. Bitcoin (BTC) 17 Ağustos TSİ 11.00 civarında 23,785.95 dolardan işlem görüyor. 

bitcoin-grafik

Geçtiğimiz günlerde 25 bin doları bile gören ve yatırımcısını heyecanlandıran dünyanın en büyük kripto para birimi, son yaşadığı düşüşün ardından 24 bin doların da altına geriledi. Yukarıdaki grafikten Bitcoin'in son 24 saatteki değişim grafiğini görebilirsiniz.

Ethereum (ETH) kaç dolar? Ethereum'da son durum nasıl?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 1 haftada yaşadığı %12.29 artış oranına rağmen son günlerde az da olsa bir düşüş yaşadı. Son 24 saatte çok fazla bir değişmeye uğramayan Ethereum, TSİ 11.00 civarında 1,894.17 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki görselden Ethereum'da yaşanan 1 haftalık deiğişimin grafiğini inceleyebilirsiniz.

ethereum-grafik

Kripto para piyasalarında son durum 

17 Ağustos saat 11:15 itibarıyla önemli kripto para birimlerinde son durum şöyle:

 • Bitcoin (BTC) - $23,836.05
 • Ethereum (ETH) - $1,896.57
 • Tether (USDT) - $1.00
 • BNB (BNB) - $316.70
 • Binance USD (BUSD) - $1.00
 • XRP (XRP) - $0.3786
 • Cardano (ADA) - $0.5587
 • Solana (SOL) - $43.34
 • Dogecoin (DOGE) - $0.08438
 • Avalanche (AVAX) - $27.43
 • Shiba Inu (SHIB) - $0.00001584

Not: Tüm bilgiler Coinmarketcap üzerinden alınmıştır.

kripto-para-piyasalari-1

Sorumluluk reddi beyanı: Haberimizde yazılan yazılardan hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Alınan yatırım kararları kişilerin kendi özgür sorumluluğu ve iradesi altındadır. Megabayt haber sitesi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.