Reddit kullanıcısı iV1rus0 tarafından fark edilen ve paylaşılan toplamda 43 dakikalık iki adet klip, Diablo IV'ün oynanış görüntülerini içeriyor.

Görüntüleri kimin sızdırdığı ve neden paylaşıldığı henüz belli değil, ancak kısa videoda duyulabilecek bir tartışma, görüntüleri kaydeden kişinin oyunu oynayan kişi olmadığını gösteriyor.

diablo-gameplay-1024x576

Bunun yerine, oyuncunun görüntülerini çevrimiçi olarak – muhtemelen Discord aracılığıyla – yayınladığı ve diğerlerinin onu izlediği görülüyor.

Video, Blizzard'ın görüntüleri kimin yayınladığını belirlemesini ve buna göre harekete geçmesini kolaylaştıran bir kimlik numarasıyla birlikte "Özel Test Oluşturma" yazan çok sayıda filigran içeriyor. Kişinin oyuna nasıl eriştiği net olmasa da, paylaşılan bir teori, bunun geçen aydan beri devam eden alfa testi ile ilgili olabileceği yönünde.

Ancak açık olan şu ki, şu anda sızdırılmakta olan görüntüler, onları oynarken izleyen başka biri tarafından kaydedildi. Daha kısa olan video başladığında, bir kişinin (sesi bozuk olan) bir diğerine, " Şu anda Skye'ı mı izliyorsunuz? Hemen şimdi Skye'ı izleyin. " dediği duyuluyor. 

Silent Hill: The Short Message, Kore'de ortaya çıktı! Silent Hill: The Short Message, Kore'de ortaya çıktı!

Diğeri de "Neden Skye'ı izliyoruz? Ne oynuyor?" diye soruyor ve aldığı yanıt şaşırdığı için "Bu Dialo IV değil değil mi?" oluyor. Cevap ise "Evet Diablo IV" şekline geliyor.

diablo-iv-gameplay-1024x576

Görüntüler oynatılmaya devam ederken, videoyu izleyenlerin yayıncıyı tanımadığı ortaya çıkıyor. Bir izleyici “Bu kişi kim” diye sorarken, bir diğeri “Bilmiyorum ama bir süredir izliyorum” diye yanıtlıyor.

Görüntüleri izlemek için Reddit başlığına buradan ulaşabilirsiniz.