Güney Asıllı Elon Musk, her hareketiyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter'ı tamamen satın alan Elon Musk, lavobo ile Twitter'ın ana binasına girmesi gündem olmuştu. Şimdi de aldığı kararlar bomba etkisi yaratacak. 

elon musk twitter (1)-1

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, aylarca süren tartışmalar, hukuki süreçler ardından sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi oldu. 

Elon Musk'ın Twitter alma girişimi Nisan ayında başlamıştı. O günlerden bugüne nihayet herkesin beklediği anlaşma tamamlandı. 44 milyar dolarlık anlaşma hakkındaki son pürüzler giderildi ve resmen sonuçlandırıldı.

Twitter'ı satın almadan önce Elon Musk'ın Twitter'da çalışan kişi sayısını yüzde 75 oranında azaltacağı konuşuluyordu. Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra ilk işi Twitter'ın üst yöneticilerini kovmak oldu. Konuşulan oran tutmaması önemli değil çünkü kovduğu kişiler Twitter'ın en üst düzey yöneticileri. 

WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik! WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik!

44 milyor dolarlık teklifle Twitter'ı satın alan ve anlaşmaların bugün tamamlandığını belirten Elon Musk'ın, Mirae Asset Financial Group ile 300 milyar Kore wonu değerinde olan bir iş birliği yapacağı duyurulmuştu.

Elon Musk Bey ne yapıyorsunuz? Twitter binasına elinde lavabo ile girdi Elon Musk Bey ne yapıyorsunuz? Twitter binasına elinde lavabo ile girdi

Twitter'dan kovduğu kişilerin, 51 yaşındaki girişimci CEO Parag AGRAWAL, CFO Ned SEGAL, Genel Danışman Sean EDGETT ve hukuk işlerinden sorumlu olan Vijaya GADDE olduğu açıklandı. Bu kişilerin bir daha da geri dönmeyeceği gelen bilgiler arasında.

Elon Musk'a olduça güvenen ve Finansal anlamda yardımları dokunan isimler arasında Bank of America Corporation, Morgan Stanley, Larry ELLISON ve Suudi Prens Alwaleed bin TALAD bulunuyor. 

Her hareketiyle gündemde kalmayı başaran Elon Musk'ın Twitter platformunda yapacağı değişilikler çok merak ediliyor.