Efsane oyun Doom'un çok farklı elektronik cihazlar üzerinde çalıştırıldığını yıllar içerisinde gördük ama CS:GO'nun bir akıllı saat üzerinde çalıştırılıp oynanmasıyla ilk kez karşılaşıyoruz.

Counter-Strike: Global Offensive hayranı bir kişi, Timon markalı olduğu düşünlen bir akıllı saat üzerinde CS:GO'yu çalıştırmayı başardı. CS:Go oynandığını düşünürsek bir çeşit network yeteneğine sahip olan bir akıllı saat var karşımızda. Ayrıca videodan gördüğümüz kadarıyla ekranda özel görüntüler gösterme ve fare-klavye desteği olan bir akıllı saat olduğu da aşikar. 

DOOM'dan sonra sıra CS:GO'da

Artık insanlar DOOM oyununu o kadar fazla değişik cihazda çalıştırmayı başardı ki, yeni cihaz bulamadığından olsa gerek CS:GO'ya geçmiş gibi gözüküyor. Oyunu akıllı saat üzerinde çalıştırmayı başaran kişinin bunu nasıl yaptığı henüz bilinmiyor. Muhtemelen Bennet Bytes'ın beş yıl önce Android markalı akıllı saatinde orijinal Counter-Strike'ı çalıştırmayı başarmasına benzer bir süreç. O dönem internet bağlantısı olmadığı için çok düzgün bir sonuç alınamamıştı ancak teknolojinin ilerlediği 5 yılın ardından CS:GO akıllı saat üzerinde oynanabilir hale geldi.

Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu! Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu!

İşte CS:GO akıllı saat üzerinde böyle oynandı:

On yıldan daha eski olmasına rağmen, CS:GO hala muazzam bir küresel oyuncu kitlesine sahip. Oyun geçtiğimiz ay 1,100,366 oyuncuyla rekor kırdı. Ancak ortalama oyuncu sayısı Ağustos ayına kıyasla biraz düşmüş gibi görünüyor.

CS:GO'yu saatinizde çalıştırmak yerine, Valve'ın yeni çıkardığı el bilgisayarı Steam Deck ile muhtemelen çok daha rahat edersiniz.  Joystick veya dokunmatik yüzey kontrollerine alışmak biraz zor olabilir, ancak gerçekten isterseniz her zaman bir fare ve klavye takabilirsiniz.

CS:GO akıllı saat üzerinde oynanabilir duruma gelmiş ama gerçekten gerekli miydi bu ayrı bir konu.  İlla da istediğiniz her yerde CS:GO oynamak istiyorsanız Steam Deck'i tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Editör: Burak Karahan