ABD Savunma Bakanlığı, sosyal medyada büyük yankı uyandıran piramit şeklindeki UFO görüntülerini doğruladı.

Belgesel yapımcısı Jeremy Corbell, geçtiğimiz günlerde bir UFO videosu paylaşmış ve bunun ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) görevli bir donanma personeli tarafından çekildiğini söylemişti. Gece görüş kamerasıyla çekilen görüntülerde gökyüzünde hareket eden piramit şeklinde nesneler yer alıyordu. Ağustos 2019’da çekildiği söylenen görüntüler büyük yankı uyandırmış ve hemen ardından bu piramit şeklindeki tanımlanamayan uçan cisimlerin (UFO) ne olduğuna dair birçok iddia ortaya atılmıştı.

ABD Deniz İstihbarat Bürosu bünyesinde yer alan açıklanamayan hava araçlarının görülmesi hakkında çalışan, görüntüleri toplayan ve raporlar hazırlayan bir birim olan UAPTF, bu görüntülerin tanımlanamayan hava olayları listesine alındığını doğruladı.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Sue Gough, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “UAPTF bu olayları devam eden incelemelerine dahil etti. Daha önce de söylediğimiz gibi, operasyon güvenliğini korumak ve potansiyel düşmanlara faydalı olabilecek bilgileri ifşa etmekten kaçınmak için, Savunma Bakanlığı, eğitim menzillerimize veya belirlenen hava sahasına rapor edilen saldırıların, gözlemlerinin veya incelemelerinin ayrıntılarını kamuya açık bir şekilde tartışmaz. Bu saldırılar da başlangıçta UAP olarak belirlenmiş’ şeklinde konuştu. Bu açıklamaya göre başlangıçta tanımlanamamış bir hava olayı olarak kayıtlara geçen bu görüntüler ile ilgili bir sonuca varıldıysa da bunun paylaşılmayacağı bilgisine ulaşmış oluyoruz.

İşte o görüntüler:

Videoyu ilk kez paylaşan belgesel yapımcısı Corbell, görüntülerdeki piramit şeklinde nesnelerin ‘hava aracı’ olarak tanımlandıklarını ancak beklenmedik hareketleri ve herhangi bir ülkenin ordusuna ait olamayacak garip üçgen şekilleri sebebiyle ilgi çekici olduklarını ifade ediyor.

OKUYUN  TikTok'a dev rakip! YouTube Shorts kullanıma sunuldu...

Peki sizin bu görüntüler ile ilgili düşünceniz ne? Bu piramit şeklindeki uçan cisimlerin dünya dışı bir uzay aracı olma ihtimali var mı? Megabayt ekibiyle paylaşmak için aşağıya yorum bırakabilirsiniz.