NASA‘nın “Dünya Turnuvası” kapsamında finale kalan Van Gölü fotoğrafı da siyasileri harekete geçirdi. Başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere birçok siyasi figürün bulunduğu ülkemizde yetkili kurumlar, Van Gölü fotoğrafı için vatandaşları oylamaya çağırdı. NASA‘nın başlattığı “Dünya Turnuvası” adlı yarışma kapsamında uzaydan fotoğrafı çekilen Van Gölü, önceki etaplarda öne çıkmayı başararak finale yükseldi. Oylamanın bitmesine çok kısa bir süre kala ülkemizdeki politikacılardan konuya ilişkin açıklamalar gelmeye başladı.

Nitekim Dünya Turnuvası‘nda finale kalan Van Gölü fotoğrafı için bizler ve ülkemizdeki diğer medya kuruluşları tarafından çağrılar yapıldı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan geldi. “Mavisiyle, doğasıyla; sadece yeryüzünden görülebilen eşsizliğiyle değil, uzaydan da görülen güzelliğiyle de Van Gölümüz, NASA’nın yarışmasında finale kaldı.” Diyen İçişleri Bakanı Soylu, vatandaşları oy kullanmaya çağırdı. Elbette Van Gölü için destek arayan tek isim Süleyman Soylu değildi. Bakan Murat Kurum, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Teşkilatı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin ve Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesaplarından vatandaşları Van Gölü’ne oy vermeye çağırdı.

Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) 2016 yılında çekilen görüntü, Van Gölü’nün inanılmaz tonlarını gözler önüne seriyor. Ancak Van Gölü’nün rakibi olarak finale kalan diğer imaj fena değil. “Hareketli Yıldızlar” adlı diğer finalist, ISS‘den çekilmiş uzun pozlama fotoğraflarının bir derlemesinden oluşuyor. NASA’nın Dünya Turnuvası kapsamında finale kalan Van Gölü fotoğrafına da oy vermek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Oylamanın halen devam ettiğini ancak son gününde olduğunu belirtmek isteriz.

OKUYUN  Mercedes CLA'nın dudak uçuklatan fiyat listesi yayınlandı!

Siz oyunuzu hangi fotoğraf yanından kullandınız? Yorumlarda biz Megabayt ekibiyle hangi fotoğrafa oy verdiğinizi paylaşabilirsiniz.