Kripto kurucularının ütopik fikirlerini sosyal medya üzerinden paylaşma furyası pek eskimeyecek gibi gözüküyor. Ethereum‘un kurucu ortağı ve mucidi Vitalik Buterin, bu furyanın son kurbanı oldu. 27 yaşındaki genç kurucudan gelen cesur çözüm ise: “sentetik rahimler”.

Salı günü paylaştığı tweet’inde Vitalik Buterin “Sentetik rahimler hamileliğin ağır yükünü kaldıracak ve eşitsizliği önemli ölçüde azaltacak” dedi. Teklif, birkaç teknoloji-tıp büyüklerinden destek aldı, ancak feministlerin gazabına uğradı.

Bazı kişiler biyolojik gebeliğin cinsiyet eşitliğinin önündeki ana engel olmadığını savundular. Bunun yerine, çocuk yetiştirmenin yüksek maliyetlerine, sınırlı hükümet desteğine ve yaygın olan cinsiyetçiliğe dikkat çektiler.

Buterin‘in teknoütopik çözümü, nihai teknoloji vizyoneri olan Elon Musk tarafından başlatılan bir tartışmada ortaya çıktı. Tesla kurucusu, nüfusun çöküşüyle ​​ilgili uzun süredir devam eden endişelerini zaten dile getirmekteydi.

Elon Musk attığı bir tweet’te “Dünya için yeterli insan olmazsa, Mars için kesinlikle yeterli insan olmayacaktır.” dedi.

Değerli düşüncelerinizi yorumlarda biz Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  LG akıllı telefon kullananlara büyük şok!