Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun verdiği bilgilere göre Apple, MacBook Pro’da büyük bir geri dönüş yapacak. Apple, özellikle HDMI ve SD kart okuyucularını MacBook Pro’ya geri getirerek daha fazla bağlantı noktasından vazgeçecek. Apple Touch Bar’dan vazgeçecek.

Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce birkaç sızıntı araştırması gerçekleştirdi ve bu yıl sonra piyasaya sürülecek yeni MacBook Pro modelleri için yeni tahminlerini paylaştı. MacRumors tarafından sağlanan bilgilere göre Kuo, yılın ikinci yarısında MacBook Pro modellerinin kullanıcılarına pratiklik sağlayacak iki önemli değişiklik yapmayı planlıyor. Kuo’nun tahminlerine göre Apple, 2021’de MacBook Pro modellerine HDMI girişini dahil edecek. Bu şekilde, kullanıcılar USB Type-C yerine HDMI kablosu ile görüntüleri bir monitöre veya TV’ye aktarabilecekler. Ek olarak, yeni MacBook Pro’da bir SD kart okuyucu da bulunacak. MacBook’ları fotoğrafçıların ve DJ’lerin en büyük yardımcılarından biri olarak gördüğümüzde, bu küçük değişikliğin kullanıcılara büyük kolaylık getireceği söylenebilir.

Bloomberg’den Mark Gurman, geçen ay yeni MacBook Pro modellerinin SD kart okuyucularla donatılacağını ilk kez önerdi. Apple için güçlü bir tahmini olan ikinci kişinin SD kart okuyucusu olacağı gerçeği, bu konuda somut kanıtlar olduğuna işaret edebilir. Kuo’nun önceki açıklamasından bilinen yeni MacBook Pro modelleri iki ekran boyutuna sahip olacak: 14 inç ve 16 inç. Paylaşılan bilgiler ayrıca klasik MagSafe şarj konnektörünün geri döneceğini, Touch Bar’ın kaldırılacağını, düz çerçeve tasarımı iPhone 12’ye benzer olacağını ve dizüstü bilgisayarın “eskisi gibi” daha fazla bağlantı giriş bilgisine sahip olacağını da içeriyor.

OKUYUN  Bir YouTuber, televizyon boyutunda Nintendo Switch yaptı!