Yıldız futbolcu Son Heung-min Team ROG’a katıldı Yıldız futbolcu Son Heung-min Team ROG’a katıldı

Dünyanın birçok ülkesine teknoloji, ödeme ve kimlik güvenliği alanında hizmet veren Almanya merkezli KOBIL, Güvenli Super App ürünüyle yeni pazarlara açılmaya devam ediyor. KOBIL, 2021 yılında ABD’de San Diego ve Palo Alto’da açtığı ofislerin ardından şimdi de İngiltere’de ofis açarak globalde büyümesini sürdürüyor. 

1986 yılında kurulan Almanya merkezli bilgi güvenliği şirketi KOBIL, uzun yıllara dayanan teknoloji, ödeme ve kimlik güvenliği alanındaki bilgi birikiminin bir sonucu olan KOBIL Güvenli Super App platform teknolojisiyle globalde hızlı büyümesini sürdürüyor. KOBIL, Türkiye, Almanya, İsviçre ve ABD’nin ardından İngiltere’de ofisini açarak, faaliyetlerini artık beş ülkeye taşıyor.

Dünyanın mega şehirleri markajında

Dijital kimlik uygulamalarıyla finansal kurumlar başta olmak üzere elektronik platformlardaki kritik müşteri ve işlem bilgilerini korumanın yanı sıra Güvenli Super App, ekosistem ve platform ekonomilerini güvenli kılmak için önemli çalışmalara imza atıklarını vurgulayan KOBIL Grup Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Koyun, güvenlik teknolojilerinde hep daha ileriyi hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Global tecrübemizi yeni bir pazara taşımaktan mutluluk duyuyoruz. 2021 yılında ABD’de San Diego ve Pal Alto’da açtığımız iki ofisimizin ardından İngiltere’de Londra ofisimizle dünya markası olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk. Bu yeni açılımla Güvenli Super App içinde çalışacak teknolojileri ve servisleri geliştirmeye devam edeceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte hayata geçirdiğimiz Güvenli Super App İstanbul Senin’le dünya çapında bir ilke imza atmıştık. Öyle ki bu çabamız IDC, Gartner gibi uluslararası kurumlar tarafından da takdir gördü. Dünyanın mega şehirlerine Güvenli Super App tecrübemizi güçlü iş birlikleri kurarak sunmak istiyoruz. Öte yandan KOBIL’in teknoloji vizyonuna katkı sunabilecek teknoloji alanındaki startup’lara yatırıma devam edeceğiz.” 

KOBIL Grup Hakkında

1986 yılında İsmet Koyun liderliğinde kurulan KOBIL Grubu, dijital kimlik, akıllı kart, tek seferlik şifre ve kriptografi alanında öncü olduğu gibi yüksek güvenlikli ve çok katmanlı platform teknolojileri denildiğinde de akıllara ilk gelen şirketlerden biridir. 350 kişilik ekibiyle çalışmalarını yürüten KOBIL, inovasyon ruhunu hiç kaybetmeden dünyada çok önemli projelere imzasını atmıştır. KOBIL felsefesinin temeli, tüm platformlarda ve iletişim kanallarında uçtan uca kimlik ve mobil güvenlik yönetimi sağlamaya dayanmaktadır. Güvenlik teknolojilerinde hep daha ileri hedefleyen KOBIL Commerzbank, DATEV, Alman Federal Meclisi, Migros Bankası, Societe Générale, UBS, Ziraat Bankası, ING Bank gibi birbirinden önemli kuruluşlara hizmet vermektedir.