Asus, bu yılın sonlarında yerleşik bir OLED ekrana ve PC için bir dizi bağlantı seçeneğine sahip yeni bir Xbox oyun kumandasını piyasaya süreceğini duyurdu. ROG Raikiri Pro, Xbox düğmesinin üzerinde özel animasyonlar, pil, mikrofon durumu ve daha fazlasını görüntüleyen küçük bir 1,3 inçlik OLED ekrana sahip.

Ekran üzerinden bir çok bilgiye erişilebilecek

OLED ekran (128 x 40 çözünürlük) büyük ölçüde oyunlar sırasında profil değiştirmek, şarj veya mikrofon durumunu kontrol etmek, Bluetooth eşleştirmesi ve metin hareketli duvar kağıtlarını çalıştırmak için kullanılacak.

xbox ekranlı kumanda (1)-1

ROG Raikiri Pro'nun üst kısmındaki iki düğme, Asus'un Armory Crate PC uygulamasıyla özelleştirilebiliyor ve ayrıca oyun çubuğu hassasiyeti, tetikleme modları ile oyun sırasında oyun kumanda profilini değiştirmeyi destekliyor. Ayrıca dört programlanabilir arka düğmelerin, tetik kilitleri ve dairesel D-pad'leri bulunuyor.

ROG Raikiri Pro'nun tüm özelliklerinin PC'de kullanabileceği söyleniyor

Asus tarafından üretilen bu denetleyici aynı zamanda üç modlu bağlantıya sahip ilk Xbox lisanslı oyun kumandasıdır. Bu özellikler, Bluetooth, düşük gecikmeli 2,4 GHz RF modu ve kablolu USB-C bağlantıları olacak. Tasarlanan oyun kumandasının Xbox markasını taşımasına rağmen Asus, Raikiri Pro'yu profesyonel bir PC oyun kumandası olarak tanımlıyor ve yalnızca kablolu USB-C aracılığıyla Xbox Series X/S konsollarına bağlantı gerçekleştirebileceği söylendi. Bu söylentiler, denetleyicinin tüm profesyonel özelliklerinin birçoğunu yalnızca PC'de tam olarak çalışacağı anlamına gelebilir.

xbox ekranlı kumanda (2)

Raikiri Pro ayrıca yerleşik bir ESS DAC, 3,5 mm kulaklık jakı ve sesleri kapatma düğmesi içeriyor. Asus, Raikiri Pro için kesin bir çıkış tarihi veya fiyatlandırma sağlamadı.

Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor... Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor...

ROG Raikiri Pro, Xbox oyun kumandasının sene içinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Editör: Enes Sapmaz