Gelecek yılki iPhone, Apple'ın adlandırma sisteminde bir değişiklik getirebilir. 

iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Bloomberg muhabiri Mark Gurman'a göre şirket, 2023'teki en büyük ve en pahalı cihazını, son performansı göz önüne alındığında beklediğiniz gibi iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra olarak adlandırabilir. Bu değişikliğin, Apple'ın 2020'de iPhone 12'yi piyasaya sürmesinden bu yana iPhone'un en önemli değişikliklerinden olacağı düşünülüyor.  Gurman, iPhone 15'in diğer "daha büyük değişikliklerin" yanı sıra USB-C'ye sahip olmasını bekliyor.

Apple'ın akıllı telefon isimleri yıllar içinde değişik markalamalar geçirdi. iPhone'un ilk günlerinde, şirket her iki yılda bir önemli bir güncelleme yayınladığında, yinelemeli modeller bir "S" işareti taşıyordu. 2019'dan beri ve  şirket, en gelişmiş telefonlarını pazarlamak için "Pro" ve "Pro Max" tanımlarını kullandı. Üstelik bu yılın başlarında , Apple'ın 2017'den beri kullanmadığı Plus markasını da geri getirdi. 

Apple Watch serisinin de artık bir Ultra modeli olduğunu düşündüğümüzde iPhone Pro Max'i de 'Ultra' olarak tekrar markalamak mantıklı olacaktır.

iphone ultra (2)

iPhone 15 için söylentiler bunlarla sınırlı değil. Gurman daha önce Apple'ın Avrupa Birliği'nden önce USB-C iPhone'ları test ettiğini ve 2024'ten sonra yapılan tüm yeni akıllı telefonların bağlantı noktasına sahip olmasını gerektiren bir yasayı uygulamaya koyduğunu bildirmişti. Daha yakın zamanlarda, ekran analisti Ross Young, iPhone 15 serisinin tamamının iPhone 14 Pro'nun Dynamic Island tipi ekran boşluğuna sahip olacağını söyledi.

Gurman, bugün Apple'ın bu sonbaharda başka bir etkinlik düzenlemeyebileceğini de yazdı. Şirketin yeni Mac mini, MacBook Pro ve iPad Pro modellerini yıl sonundan önce duyurmayı planladığını söyledi. Bununla birlikte, bunlar öncelikle mevcut cihazlara yönelik yinelemeli güncellemeler olacağından, Gurman, Apple'ın bu ürünlerin varlığını bir dizi basın bülteni aracılığıyla dünyayla paylaşmasının "daha muhtemel" olduğunu öne sürüyor.