Teknoloji devi Apple'ın İngiltere'nin en önemli kulüplerinden olan Manchester United'a talip olduğu haberleri manşetleri süslemişti. İngiliz gazetesi Daily Star, Apple CEO'su Tim Cook'un, Manchester United için 6,9 milyar doları gözden çıkardığınız yazmıştı. Peki bu haber ne kadar doğru? 

MacRumors tarafından yapılan haberde Apple'a yakın bir kaynak, bu gelişme ile ilgili detayları paylaştı.

Apple, Manchester United'ı satın almayacak

Apple'a yakın bir kaynaktan gelen habere göre dev şirket Manchester United'ı satın almayacak.  2005 yılında Glazer ailesi tarafından yönetilen Manchester United, uzun süredir Premier Lig'de başarı sağlayamıyor.

imagem_2022-11-25_144013440

Google, 12 bin çalışanını işten çıkardı! Google, 12 bin çalışanını işten çıkardı!

Manchester United ve Glazer ailesi arasında uzun süredir sorun olduğu konuşuluyordu ve geçtiğimiz salı günü de kulübün satılması için seçeneklerin değerlendirileceği resmi olarak açıklanmıştı.

Apple ‘ın Manchester United’ın satın alacağı haberi, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun kulüpten ayrıldığı gün çıktı. Teknoloji devi Apple, Manchester United’ı satın almasa da sporla ilgili birçok hizmet veriyor. Firma, önümüzdeki 10 yıl boyunca Major League Soccer maçlarının tek yayıncısı olacak. Ek olarak şirket, Major League Baseball ile de geçtiğimiz günlerde ortaklık kurdu.