iPhone telefonlara yapılan bazı testler sonucunda Apple’ın eski telefon modellerini bilerek yavaşlattığı iddiaları ortalığı sarsmıştı. ABD merkezli teknoloji devi, 2 yıl ve daha uzun süreli iPhone’larda karşılaşılan bu yavaşlama iddialarını ilk etapta reddetmişti, ancak daha sonra iddiaları kabullenerek neden bunu yaptıkları konusunda açıklamalarda bulunsalarda açılan davalardan kurtulamadılar. Son olarak bu açılan davalarda önemli bir geri dönüş alan Apple, paçayı kurtarmayı başardı.

Microsoft, Teams'e Copilot yapay zekasını entegre ediyor! Microsoft, Teams'e Copilot yapay zekasını entegre ediyor!

Named-the-cost-of-repair-iPhone-14-iPhone-14-Plus

Apple, 2017’de yaptığı açıklamada, iPhone'ların yavaşlatılma konusuna değinerek, ”Birçoğunuz Apple sizi yarı yolda bırakmış gibi hissediyorsunuz, biliyoruz. Bunun için özür dileriz.” ifadesini kullanarak neden böyle bir kullanıcı karşıtı durum yarattıklarının nedenini açıkladı. Bu açıklamaların ışığında Apple’a göre eski iPhone modellerinin performansının kısıtlanmasının altında yatan en büyük nedenlerden biri ise batarya gücü...

162582-phones-review-hands-on-apple-iphone-14-pro-initial-review-all-about-that-cutout-image8-gj2owtfih0

Teknoloji devi Apple, cihazların pil ömrünü korumak için yayınlanan yeni iOS güncellemeleriyle bazı performans sınırlamalarına gittiğini söyledi, ancak yaşanan bu kötü durum, kullanıcı cephesinde müşterileri yeni iPhone marka cihazlar almaya itti. Bunun üzerine şirkete ardı ardına kesilmeyen büyük davalar açılmaya başlandı.

Editör: Enes Sapmaz