Apple, geçtiğimiz hafta yaptığı “Far Out” etkinliği ile iPhone 14 modellerini hayranlara taktim etmişti. Etkinlik ile aynı hafta da tüm iPhone 14 modellerini ön siparişe açıldı. Ön siparişe açılan modeller arasındaki bir model, Apple’ı memnun edememiş gibi görünüyor.

iPhone 14 modellerinin ön siparişe açılmasından bir hafta sonra, iPhone 14 Plus’ın yeterince talep alamadığı ve serinin diğer telefonlarına oranla satışının oldukça az olduğu görünüyor. iPhone 14 Plus’a daha az talep olduğunu ise iPhone 14 modellerinin teslimatında yaşanan gecikmelerden anlaşılıyor.

Eski telefonlardan altın çıkarılabilir mi? 210 cep telefonunundan ne kadar altın çıktı? Eski telefonlardan altın çıkarılabilir mi? 210 cep telefonunundan ne kadar altın çıktı?

Amerika’da iPhone 14 serisi için aynı gün teslimat uygulaması vardı. Ancak, iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için bu teslimat uygulaması kaldırıldı ve teslimat tarihleri birkaç gün öteye alındı. Ama aynı durum iPhone 14 Plus için geçerli değil, telefona olan talep az olduğu için Apple, aynı gün teslimatı Plus model için rahatlıkla yapabiliryor.

Apple-iPhone-14-iPhone-14-Plus-5up-hero-220907_Full-Bleed-Image.jpg.large

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 14 Plus’a olan talep, geçen yıl piyasaya sürdükleri iPhone 13 mini’ye göre çok altında kalmış. Ming-Chi Kou, “Apple’ın standart modeller için ürün segmentasyonu stratejisi bu yıl başarısız oluyor” dedi.

iPhone 14 Plus, 6,7 inç ekranı ve daha büyük bataryası dışında, iPhone 14’ten farklı hiçbir özelliği yok. Temelde sadece standart modelin daha büyük versiyonu ve 100 dolar (Türkiye’de 4 bin TL) daha pahalısı. iPhone hayranları sanırsam boyuttan çok donanım ve fiyatlarla daha çok ilgileniyor.