Amazon, Twitch yayıncılarının Prime aboneliklerinden kazandığı parayı azalttı! Amazon, Twitch yayıncılarının Prime aboneliklerinden kazandığı parayı azalttı!
Dev teknoloji şirketi Google, akıllı televizyon işletim sistemi arayüzüne yepyeni bir soluk getirdi. Arayüzü değiştirilen ve dağıtımına başlanan android televizyonlardan görüntü de paylaşıldı. Android Tv ile çalışan akıllı televizyonlarda Google büyük bir güncelleme duyurdu. Gelen yeni özellik ile kullanıcı arayüzü değişerek daha modern bir görünüme kavuştu. Android TV'nin yenilenen arayüzüyle birlikte, şirketin son olarak Chromecast adlı cihazında kullandığı Google TV yazılımının arayüzüne oldukça çok benziyor. Bu gelişmeyle, şirketin uyumluluk yaratmayı hedeflemiş olabileceği düşünülüyor.

Yeni güncelleme geldi

Gelen güncelleme ile ana sayfa, keşfet ve uygulamalar başlığıyla 3 ayrı sekme kullanıma girdi. Ana sayfa sekmesinde giriş ekranı yer alırken, keşfet sekmesi popüler içerikleri ve buna benzer önerileri kullanıcılara gösteriyor. Son olarak, uygulamalar kısmında ise Play Store'a erişim sağlamak mümkün. Google, sunucu taraflı güncellemenin dağıtımına başladı. Yeni arayüz öncelikle ABD, Avustralya, Kanada, Almanya ve Fransa'daki kullanıcılara ulaşmış durumda. Önümüzdeki zamanlarda ise diğer ülkelere de sunulması bekleniyor.
Editör: Megabayt Haber