Amazon'un, yeni çıkan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi de dahil olmak üzere Prime Video'daki tüm içerikleri için kullanıcı incelemelerini üç günlük duraklatan bir gecikme özelliği koyduğu bildiriliyor. Variety ve Deadline'ın raporlarına göre, bu inceleme gecikme özelliğinin inceleme bombalamalarını veya belirli bir tv şovu, filmi, oyunu veya kitabı olumsuz yorumlarla doldurma eylemini önlemeye yardımcı olacak.

Netflix ünlü animelerin haklarını aldı: Berserk, Parasyte ve Monster Netflix ünlü animelerin haklarını aldı: Berserk, Parasyte ve Monster

elf rings of power (3)

İçerik bombardımanlarına karşı alınan yeni özellik

Bir Amazon temsilcisi Variety'ye, kullanıcı incelemelerinin gerçek bir izleyiciden gelip gelmediğini değerlendirmek için hizmetlere zaman tanımak amacıyla politikayı yürürlüğe koyduğunu söyledi. Amazon, bu yazın başlarında, gösterinin politik duruşuna karşı çıkan inceleme bombardımanlarına mücadele edecek yeni özelliğini tanıtmıştı.

elf rings of power (2)

Kullanıcılar dizinin politik yolundan ve kitabından sapmasını hiç beğenmedi

Ne yazık ki The Rings of Power dizisi, kitaptaki bazı karakterileri yeterince temsil edemediği ve tanınmayan oyuncuları diziye dahil ettiği için kullanıcılar tarafından hedef haline gelerek olumsuz eleştiri akışıyla uğraşmaya başladı.

elf rings of power (1)

Ayrıca yeni dizi, J.R.R.'a farklı bir bakış açısı sunarak kitaptan biraz bağımsız olarak hareket edeceği gözüküyor. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi evreninde ve Orta Dünya'nın İkinci Çağında geçen yeni yapım, dizinin ilk yayınlandığı gün 25 milyon küresel izleyiciye ulaştığı ve bu sayede Amazon Prime Video'nun bugüne kadarki en büyük çıkış yapan içeriği oldu.