Amazon, kullanıcılara para kazandıracak yeni bir uygulamaya imza attı. Akıllı telefonunuzun reklam trafiğinin takip edilmesine izni vermeniz durumunda şirket, aylık 2 dolar ödeme yapacak.

amazon 2 dolar (2)

Ayrıca Amazon'un yeni reklam programı dahilinde katılımcıların gördükleri tüm reklamlar, hangi platform üzerinde gördükleri ve günün hangi saatinde karşılaştığı takip edecek.

Amazon'un yeni reklam politikasını kabul etme durumunda, hiç bir şey yapmadan aylık 2 dolar kazanabileceksiniz

Amazon, diğer şirketlerin reklam takip politikalarını gözden geçicerek yeni bir politikaya imza attı. Artık şirket, aylık 2 dolar ödeneğini kabul eden kullanıcıların telefonundaki reklam trafiğini takip edecek. Yeni reklam programın paylaşılan detaylarına göre, toplanan veriler markaların daha iyi hizmet uygulamaları sunmasına ve Amazon üzerinde sunulan reklamları daha ilişkili hale getirmesinde büyük katkıları olacak.

amazon 2 dolar (1)

Bunun yanı sıra şirket, kendi sunduğu reklamları da dahil olmak üzere kullanıcıların gördüğü tüm reklamlara göz atmak istiyor. Politikayı kabul eden kullanıcıların karşılarına çıkan reklamları ne zaman ve nerede gördüğünü takip edecek olan şirketin açıklamasına göre, 2 dolarlık ödül programı, diğer kullanıcılar tarafından davet edilen kişiler için geçerli olacak. Bunun yanı sıra, Amazon’un reklam programı, şuanda sadece ABD ve İngiltere'deki kullanıcılar ile sınırlı, ancak yakın zamanda tüm dünya çapında kullanıma sunulacağı düşünülüyor. 

Kullanıcılar, Amazon'un yeni politikasından şikayetçi oldu

Politikanın duyrulmasının ilk gününden kullanıcılar arasında çeşitli gizlilik endişelerine neden oldu. Sosyal medya üzerinden kullanıcılar, Amazon’un kullanıcı verilerini nasıl işlediğine ilişkin şikayetlerde bulundu.

amazon 2 dolar (1)-1

Çin'den çılgın çip atağı! Bir krizin daha önüne geçebilir... Çin'den çılgın çip atağı! Bir krizin daha önüne geçebilir...

Ancak tüm bunlara rağmen şirket, hassas bilgileri içeren faturalar ve diğer verilerin silinebileceğine ve istenildiği zaman programdan çıkılabileceğini belirtti. Amazon tarafından kullanılacak veriler, sunulan yeni politikada açıkça belirtilmiş olsa da, VPN veya DNS ayarları ile kesinlikle oynanması gerektiği söylendi.