"Aliens: Fireteam" adlı yeni oyun seriye katılmak üzere. Fireteam bir takım tabanlı hayatta kalma oyunu ve co-op modunda da oynanabiliyor. Aliens: Fireteam, orijinal Alien üçlemesinden yaklaşık 23...

"Aliens: Fireteam" adlı yeni oyun seriye katılmak üzere. Fireteam bir takım tabanlı hayatta kalma oyunu ve co-op modunda da oynanabiliyor. Aliens: Fireteam, orijinal Alien üçlemesinden yaklaşık 23 yıl sonrasını ele alıyor. Oyundaki USS Eneavour gemisinde, yardım çağrısına giden bir askeri oynayacağız. Oyunu iki arkadaşla veya yapay zeka takım arkadaşlarıyla da oynayabilmek mümkün.

Aliens: Fireteam'in içeriği nedir?

Oyunda iki tür düşman var. Bu düşmanlar "Xenomorph'lar" ve "Weyland-Yutani Sentetikleri" şeklinde görünecek. Oyunda 5 karakter kategorisi bulunuyor. Silahları ve silah parçaları özelleştirilebiliyor. Oyunun geliştiricisi Cold Iron Studios, City of Heroes, Star Trek Online ve Neverwinter'ın geliştiricileri tarafından 2015 yılında kuruldu. Ocak 2018'de Cold Iron Studios, 20th Century Fox'un interaktif proje şirketi FoxNext Games tarafından satın alındı ​​ve yeni bir Alien oyununu geliştirmeye başladı. Kısacası Cold Iron Studios, 2020'ye kadar bir çok kez el değiştirdi. Cold Iron Studios şu anda Enad Global 7'nin himayesi altında projeyi geliştirmeye devam ediyor. Stüdyo sahibi Craig Znkievich: "Alien: Fire Team ile siz ve takım arkadaşlarınız hayatta kalmak için savaşacaksınız. Alien hayranlarının beklediği gibi Fireteam bir aksiyon oyunu olacak. Xenomorph’lar tavan ve duvarlardan saldıracak. Yapay zeka yardımı ile düşmanlar takımınızı sürekli olarak çevrelemeye çalışacak. Karakterinizi kişiselleştirin ve size uygun ekipmanları kullanın." ifadelerini kullandı.

Aliens: Fireteam oyununun fragmanı:

Aliens: Fireteam bu yaz aylarında PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek