Xbox Games Showcase Extended etkinliğinde, bir dönem aktif olan fakat daha sonra iptal edilen Xbox Desing Lab’ın geri geldiği açıklandı.

Etkinlikte Xbox Series X/S kontrolcüleri için rengarenk özelleştirme seçenekleri tanıtıldı. Sadece 10 dolar farkla dilediğiniz renk ve şekilde kontrolcünüzü satın alabiliyorsunuz.

İsterseniz kontrolcü üzerine istediğiniz bir yazıyı da lazer ile yazdırabilirsiniz. Xbox Design Lab, Kanada, Amerika ve bazı Batı Avrupa ülkelerine gönderim sağlıyor. Şimdilik Türkiye‘ye herhangi bir gönderim yapılmıyor.

Sadece seçeneklerde yer alan alan renkler kullanılabilir durumda. Yani istediğiniz rengi oluşturamıyorsunuz.Buna rağmen ortaya oldukça güzel kontrolcüler çıkıyor.. Kontrolcü özelleştirme sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sırasıyla Gövde, Sırt, Bumpers, Tetikler, D-pad, Thumbsticks, ABXY ve View | Menu | Share tuşlarını özelleştirebiliyorsunuz. Lazer ile kontrolcü üzerine bir yazı yazdırılabiliyor fakat onun için ayrıca 9.99 dolarlık ücret talep ediliyor.

OKUYUN  Windows 10 21H1 güncellemesi geldi! İşte yenilikler