Apple’ın dün akşamki büyük etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7’nin tanıtım sırasında işlemci özellikleri açıklanmamıştı. Bir geliştirici yeni Apple Watch Series 7’de kullanılan işlemciyi ortaya çıkardı.

Apple Watch Series 7, Apple’ın etkinliğinin en sönük cihazı olarak nitelendirildi. Tasarımsal olarak neredeyse aynı olan saatin, 41mm ve 45mm olarak iki boyut seçeneği bulunuyor. Ancak yeni ortaya çıkan bir bilgi Apple Watch Series 7 almayı düşünenleri üzdü.

Apple Watch Series 7, bir önceki seriyle aynı işlemciyi kullanıyor

Apple Watch Series 7 dün akşam tanıtılmasına rağmen, performansıyla ilgili detaylar çok paylaşılmadı. Hatta hangi işlemciyi kullandığı bile açıklanmamıştı.

Steve Troughton–Smith adındaki bir geliştirici Xcode‘un (Apple cihazları için uygulamalar oluşturmanızı sağlayan platform) en son sürümüne dayanarak Apple Watch Series 7‘nin geçen yılki Series 6 ile tam olarak aynı CPU’ya sahip olduğunu açıkladı. Hem Apple Watch Series 7 hem de Apple Watch Series 6, “Apple S6” paketinde (SiP) bulunan işlemci kod adı “t8301” CPU’ya sahip.

Bu durum ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yeni bir Apple Watch almak isteyen kullanıcılar duruma oldukça tepkili.

OKUYUN  "Neden bu kadar geç kaldı?" dediğimiz emoji güncellemesi sonunda geliyor