Nicolas Cage yaptığı en iyi 5 filmi sıraladı! Fakat hayranları aynı fikirde değil Nicolas Cage yaptığı en iyi 5 filmi sıraladı! Fakat hayranları aynı fikirde değil

1997 yılında yayınlanmaya başlayan anime serisi Pokemon, ülkemizde ve dünyada büyük bir fenomen haline geldi. 25. sezonuyla hala yayınlanmakta olan seri Ash Ketchum ve pokemonu Pikachu'nun pokemonlar yakalayarak, şampiyon olma çabasını anlatıyordu. Ancak 25 yıl süren maceranın sonu geldi ve Ash ile Pikachu'su ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Ash ve Pikachu için özel veda serisi yayınlanacak

Pokemon'un 25. sezonunda amacına ulaşan ve dünya şampiyonu olan Ash Ketchum'ın hikayesi sona eriyor. 

Artık Pokemon serisinde Ash Ketchum ve Pikachu'yu görmeyeceğiz. Yine de bu efsane karakterlerimize 11 bölümlük özel bir seri ile veda edeceğiz. . Pokemon, Ash ve Pikachu’nun 25 yıllık yolculukları boyunca yaşadıkları maceraları anlatan 11 özel bölümden oluşan bir veda serisi yayınlayacak. Bu veda serisi Japonya’da 13 Ocak 2023 tarihinde yayınlanmaya başlayacak.

maxresdefault-20

Ash'in İngilizce seslendirme sanatçısı olan Sarah Natochenny, duygusal bir mesajla veda Ash karakterine veda etti:

“Ash Ketchum’un 17 yıl boyunca İngilizce olarak seslendirmek olağanüstü bir ayrıcalıktı. Son bölümde ne olursa olsun, Ash gelecek nesillerin kalbinde sonsuza kadar yaşayacak.” 

Pokemon şirketi yeni seri için de Nisan 2023'ü işaret etti. Yeni serinin kahramanları ise Liko ve Roy olacak. Tabi ki bu isimler tıpkı Ash’te olduğu gibi değişebilir. Başrolümüz bilindiği gibi Pokemon’un orijinal Japon versiyonunda Satoshi olarak anılıyordu. Pokemon’un yeni serisinde Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet oyunlarından üç başlangıç pokemonu bizlerle olacak.