Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 için çıkış tarihi verildi! Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 için çıkış tarihi verildi!

Bundan tam 15 yıl önce duyurulan ve son dönemde yeni bir haber alamadığımız Beyond Good and Evil 2’den yeni bilgiler geldi. 

Ubisoft’un geçtiğimiz günlerde 3 duyurulmamış projeyi iptal etmesi ve Skull and Bones’u altıncı kez ertelemesi akıllara Beyond Good and Evil 2’yi getirmişti. Eğer oyunu bekleyenlerdenseniz size iyi bir haberimiz var; oyun iptal edilmedi.

2008 yılında duyurulan ve geliştirme süreci halen devam eden oyun için ise hala net bir çıkış tarihi yok.

src_340x191ubisoft-15-yildir-beyond-good-and-evil-2-yi-gelistiriyor

Duke Nukem Forever’ın rekorunu kırdı

Ubisoft’tan bir sözcünün Eurogamer’a yaptığı açılama şöyle:

"Beyond Good and Evil 2'nin gelişimi sürüyor ve ekip iddialı sözünü yerine getirmek için sıkı bir şekilde çalışıyor" 

Oyunun ilk fragmanı bundan 15 yıl önce yani 2008’de yayınlandı. Serinin ilk oyunu ise 2003’te piyasaya çıkmıştı. Aşağıdan 2008 yılında yayınlanan Beyond Good and Evil 2 fragmanını izleyebilirsiniz:

Bir AAA oyun için en uzun geliştirme süreci rekorunu elinde tutan Dune Nukem Forever (1997-2011), bu rekoru Beyond Good and Evil 2’ye kaptırdı. 

shot4_bge2.jpg

Oyunun hala geliştirme aşamasında olduğunu bilsek de bunun dışında elimizde bir çıkış tarihi veya aralığı ile ilgili bir bilgi yok. 2017 yılında E3 fuarında oyun ile ilgili yeni bir fragman yayınlanmıştı ancak daha sonra o dönemde bile o sırada oyunun yönetmeni olan Michel Ancel, ekibin hala geliştirme sürecinin en başında olduğu konusunda açıklamalar yapmıştı.

Aşağıdan 2017 yılında yayınlanan Beyond Good and Evil 2 fragmanını izleyebilirsiniz:

Ubisoft son iki ayda yarım düzineden fazla oyunun geliştirmesini sonlandırdı. 2013 yılından beri geliştirilen Skull and Bones oyunu da tam altıncı kez ileri bir tarihe ertelendi. Firma odağını elindeki büyük markalara yoğunlaştıracağını belirtti.