Dijital video platformu Netflix’te hafta sonu tatilinde seyredebileceğiniz içerikleri sizler için derledik.Netflix | 11 Aralık-13 Aralık yayındakiler5- Cerrahi Kesimht...

Dijital video platformu Netflix’te hafta sonu tatilinde seyredebileceğiniz içerikleri sizler için derledik.

Netflix | 11 Aralık-13 Aralık yayındakiler

5- Cerrahi Kesim

ABD yapımı Cerrahi Kesim’de, dört cerrah kendi yaşanmışlıklarını, mesleki deneyimleri, Neetflix’in sanatsal dokunuşuyla ekrana geliyor. Yerli yapımlardan, Hekimoğlu ve Mucize Doktor ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala izlenirliğini koruyan Doktorlar dizisini sevdiyseniz eğer Cerrahi Kesim’e bir şans verebilirsiniz.

4- Start-Up

Rüyaları gerçeğe dönüştürmeyi amaç edinen bir girişimin peşinde koşan gençler, hem iş dünyası hem de aşk hayatının zorluklarıyla yüz yüze geliyor. Güney Kore yapımı Netflix Orijinal dizisinin baş rollerini Bae Suzy, Nam Joo-hyuk gibi isimler paylaşıyor. Start-up dizisi pazar günü 1. Sezonuyla yayında.

3- El Desorden Que Dejas

Türkçeye “Bıraktığın karmaşa” olarak çevirebileceğimiz El Desorden Que Dejas, İspanyol yazar Carlos Montero’nun aynı isimli eserinden yapılmış bir uyarlama.  Elite dizisiyle büyük beğeni toplayan Montero’nun yeni yapımı da bu hafta sonu izlemeye değer eserler arasında. Oyuncu kadrosunda, Aron Piper, Imma Cuesta, Tamar Novas gibi isimlerin yer aldığı  El Desorden Que Dejas, bugün yayında.

2- Torbaaz

Hint yapımı Netflix Orijinal filmi Torbaaz, başrollerini Sanjay Dutt, Nargis Fakhri’nin oynadığı gerilim türünde bir yapıt. Afganistan’da bulunan bir mülteci kampında geçen hikâyede, ordudan ayrılmış bir doktorun canlı bomba yapılmak istenen çocukların hayatlarına olan dokunuşunu ele alıyor.  Kriket sporu sayesinde mülteci çocukları hayata bağlamayı amaçlayan doktorumuz bu yolda başarılı olabilir mi? Torbaaz bugün yayında.

1- The Prom

Müzikal komedi türündeki The Prom, Maryl Streep, Nicole Kidman ve James Cordon’ı oyuncu kadrosunda barındırmasıyla hayli dikkat çeken bir yapım. Bir genç kızın balo rüyasının gerçekleştirilmesini konu alan yapım bugün yayında.

Hazırladığımız bu listenin sonuna, daha önce yayımlanmış dizilere de yer vereceğiz. Tüm dünyayı kasıp kavuran Queen’s Gambit,The Crown ve ülkemizde büyük etki uyandıran Bir Başkadır’ı hala izlemediyseniz bu hafta sonu iyi bir fırsat olabilir.

Queen’s Gambit

Yayınlandığı günden bu yana satranç sporuna olan ilgi tavan yaptı. İnsanlar satranç takımı dahi bulamaz bir noktaya geldi. Dünyanın en büyük satranç oyuncusu olmak için yola çıkan karakterimiz Elizabeth Harmon’ın hayat hikayesinden esinlenerek oluşturulan Queen’s Gambit 1950’lerden 1960 lara değin bir serüveni aktarıyor. 23 Ekim’de yayımlanan Queens Gambit’e şans vermek için bu hafta sonu güzel bir fırsat olabilir.

The Crown

Kraliyet ailesinin tepkisini çekmeyi başaran The Crown, II.Elizabeth dönemini genel olarak konu alan bir yapım. Lady Diana karakterinin diziye dahil olmasıyla kraliyet ailesinden dizinin kurmaca olduğunun hatırlatılması talebi Netflix’ten geri döndü. ABD’li şirket, kraliyet ailesinin Diana’ya olan tutumunu yansıtınca eleştirilerin hedefi olmuştu. 4. Sezonu yayınlanan Crown’a başlamak için bu hafta sonu ideal bir fırsat olabilir.

Bir Başkadır

12 Kasım’da izleyiciyle buluşan Bir Başkadır, o tarihten bu yana sosyal medya gündeminden hiç düşmedi. Peri ve Meryem arasındaki sahnelerin fenomen olduğu yapıt, ele aldığı hayat kesitleri ile büyük ilgi görmeyi başardı.  Bir Başkadır, olumlu eleştirilerin yanı sıra pek çok olumsuz yorum da aldı. Dizideki bazı sahneler, sosyal medyada tepki alırken Öykü karayel’in canlandırdığı Meryem karakteri fenomen olmayı başardı. Fatih Artman,Funda Eryiğit, Alican Yücesoy gibi deneyimli oyuncuları da kadrosunda barındıran Bir Başkadır’ın yönetmen kolduğunda ise Berkun Oya oturuyor.